Przedstawienie producenta

Firma Almeva AG została założona w 1993 roku. Jej celem było opracowanie jak najlepszego systemu spalinowego z tworzyw sztucznych. Dzięki dużemu doświadczeniu założycieli z zaczynającymi wtedy systemami spalinowymi z tworzyw sztucznych powstała na rynku zupełnie nowa firma Almeva AG, która zminimalizowała błędy produkcyjne i nieustannie udoskonala swoje technologie produkcyjne.

W 1996 roku już Almeva AG dostarczała system spalinowy z tworzyw sztucznych z PVDF o średnicach 75-250 mm. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na lepszy polipropylen Almeva rozszerzyła swoją ofertę o system spalinowy z PPH i w pierwotnym zakładzie Bürglen zaczęło być mało miejsca. Aby rynek mógł otrzymywać potrzebną kompetentną ofertę, trzeba było znaleźć nowe, lepsze miejsce na dalszy rozwój. Po kilku przeprowadzkach w końcu spółka Almeva AG osiadła w miejscowości Bischofszell, gdzie ma siedzibę do dziś. Właśnie tu jest odpowiednie miejsce, które dysponuje idealnymi warunkami przestrzennymi do produkcji, magazynowania i pracy biurowej.

Obecnie Almeva AG produkuje systemy spalinowe z tworzyw sztucznych o średnicach 60-315 mm i długości do 5 m. Standardową ofertę tworzy 1550 seryjnie dostarczanych komponentów, z możliwością wykonania niemal jakiejkolwiek nietypowej części. Spółka Almeva AG zasłużenie należy do czołowych producentów systemów spalinowych z tworzyw sztucznych w Europie.