Aktualności

Aktualności

Elektrofiltr stosowany jest w celu zmniejszenia emisji  drobnych i bardzo drobnych cząstek w strumieniu spalin poprzez wytworzenie pola elektrostatycznego pomiędzy elektrodami ładującymi i zbierającymi. Pole elektrostatyczne, generowane przez elektrodę, ładuje cząstki i wytwarza wystarczająco silne pole elektryczne aby popchnąć naładowane cząstki w kierunku elektrody zbierającej. Kiedy temperatura i tlen wewnątrz filtra są na określonym poziomie, większość przyczepionych cząstek zapali się i spłonie podczas całkowitego spalania w czasie normalnego działania elektrofiltra. Filtr posiada funkcję samooczyszczenia,  jest wyposażony w wentylator i montowany na szczycie komina.

Filtr przeznaczony jest do zamkniętych  kominków/pieców opalanych drewnem o mocy do 10kW.

Szanowni Partnerzy,

nasza firma będzie nieczynna od 23.12.2022 do 27.12.2022.

W Nowym roku do pracy wracamy od 2.1.2023 r.

Wasz zespół ALMEVA.

Nowy Cennik na systemy z kanałami z tworzywa

Szanowni Klienci pragniemy poinformować, że od dnia 01.09.2022. wchodzi w życie nowy cennik na systemy z kanałami wewnętrznymi z tworzywa.

Cennik dostępny w dziale pobierz.

Link: http://www.almeva.pl/pl/pobierz/price-list-products/system-spalinowy-z-t...Szkolenia Almeva 2022

Szanowni Państwo, pragniemy Was serdecznie zaprosić na szkolenia z Almeva, gdzie uczestnicy otrzymają maksimum informacji na temat systemów kominowych z kanałami wewnętrznymi z tworzyw sztucznych, ze stali nierdzewnej oraz innych akcesoriów z zakresu techniki odprowadzania spalin. Na szkoleniu oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań i wymagań prawnych zostaną przedstawione również w praktyczny sposób schematy łączenia, interesujące rozwiązania oraz przykłady błędów, których należy unikać przy projektowaniu i wykonywaniu systemów kominowych.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat Almeva. Na podstawie tego dokumentu przedstawiciele firm wykonawczych i dystrybutorów mogą udzielić przedłużonej gwarancji na systemy spalinowe Almeva z tworzyw sztucznych na okres 10 lat oraz na systemy spalinowe Almeva ze stali nierdzewnej na okres 5 lat.

 

Lista szkoleń wraz z formularzem rejestracyjnym dostępna jest pod adresem: http://almeva.pl/pl/szkolenie-system-odprowadzania-spalin-almeva oraz u Naszych regionalnych przedstawicieli.

 

Zapraszamy!

 

Szanowni Klienci pragniemy poinformować, że od dnia 11.11.2021 wchodzi w życie nowy cennik na systemy z kanałami wewnętrznymi z tworzywa.

Cennik dostępny w dziale pobierz.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną nowość w naszej ofercie elastycznych systemów odprowadzania spalin, „rozwiązanie kartonowe” do renowacji za pomocą wkładu elastycznego  komina - ALMEVA FLEXBOX. To opakowanie elementów komina jest bardzo kompaktowe i praca z nim jest naprawdę wygodna. Dzięki niemu wystarczą Ci dwa kartony na włożenie kompletnego wkładu kominowego.

Zestaw kominowy flex – pierwszy karton

Almeva to nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również serwis. Myślimy o Tobie i staramy się zapewnić Ci wygodne rozwiązanie i zaoszczędzić Twój czas. Z tego powodu przygotowaliśmy również nowe zestawy kominowe. Te pakiety są pakowane w pudełka. Zawierają elementy służące zarówno do ukotwienia jak i zakończenia systemowego komina oraz obejmy dystansujące.

Zestaw kominowy FLEX dostępny jest w czterech wariantach dla średnicy 80 mm. W zależności od wariantu pakiet składa się z kolana z podstawą i kotwą lub wygodnego renowacyjnego, w wykonaniu standardowym lub zredukowanym, obejmy dystansującej uniwersalnej (na wąż elastyczny o długości 6 m) oraz głowicy kominowej. Opakowanie zawiera również złączkę flex/starr, obejmę blokującą i klamrę podtrzymującą. Mamy więc pierwszy karton, do którego wystarczy dokupić elastyczny wąż.

ALMEVA FLEXBOX – drugi karton

Teraz możesz wygodnie rozwinąć elastyczny wąż z naszego nowego ALMEVA FLEXBOX, w którym znajdziesz 50 m elastycznego przewodu o średnicy 80 mm upakowanych w kartonie mniejszym niż metr sześcienny. ALMEVA FLEXBOX jest idealny dla instalatorów, ponieważ bez problemu zmieszczą go w każdym pojeździe dostawczym. Karton ma wymiary 1020 × 820 × 1034 mm. Dzięki temu elastyczny wąż jest ładnie przechowywany w jednym miejscu i nie rozciąga się w przestrzeni magazynowej jak ośmiornica. Ilustrowana instrukcja montażu i licznik pomocniczy podany bezpośrednio na pudełku również ułatwią Ci pracę. Nie zapomnieliśmy również o wskaźniku niewykorzystanej długości węża elastycznego. Czerwony znak ostrzeże Cię wówczas o rozważeniu kolejnego zamówienia. Więc widzisz, to działa. Do całkowitej renowacji komina za pomocą wkładu wystarczą teraz dwa kartony firmy Almeva.

ALMEVA FLEXBOX - kolejna zaleta

Ze względu na to, że pudełko FLEXBOX jest wystarczająco mocne, w razie potrzeby można do niego włożyć kolejny  przewód elastyczny po zużyciu starego.

Wentylatory liniowe w hartowni AGRO-MASZ - łódzkie

    

Długie przewody spalinowe nie zapewniały prawidłowego ciągu i odprowadzenia spalin z urządzeń technicznych.
Agro-Masz zainstalował na ciągu spalin wentylatory liniowe CFIR dzięki czemu odprowadzenie spalin jest skuteczne i bezpieczne dla użytkowników.

 

Z przyjemnością informujemy o publikacji naszych filmów instruktażowych na platformie https://e-proficlub.pl/

Zachęcamy do obejrzenia i zapoznania się z informacjami o naszych produktach, ciekawych rozwiązaniach i ułatwieniach dla instalatorów.

Mamy nadzieję, że ta forma szkoleń będzie dla Was dogodna.

 

Systemy odprowadzania spalin z tworzywa ALMEVA posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań.

Przez ponad 25 lat ciągłego rozwoju, odzwierciedlającego wymagania rynku, rozwiązania ALMEVA stały się niezastąpioną częścią nowoczesnej instalacji spalinowej.

Największą zmianą, jaką obecnie przeprowadzamy, jest zmiana systemów ALMEVA STARR oraz FLEX z transparentnego na czarny.

 

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom tej zmiany:

Korzystając z nowego systemu kominowego ALMEVA STARR, instalator zapewnia stabilność całego systemu na promieniowanie UV.

Pracując z elastycznym wężem ALMEVA FLEX, klient z pewnością doceni, że jest to tzw. system bezodpadowy.

Wynika to z faktu, że wąż posiada na przemian co 50 cm złącza bagnetowe.

Kolejną zaletą obu systemów jest trwałość koloru.

Nie trzeba dodawać, że gama systemów spalinowych z tworzyw sztucznych ponownie poszerzyła się o kilka nowych elementów, więcej w nowym cenniku 2020.

Strony