Aktualności

Nowy system kominowy ALMEVA FESTGAS

Taki połączony system umożliwia w jednym kominie systemowym na odprowadzanie spalin z urządzeń zasilanych paliwami gazowymi i stałymi, w tym prowadzenie innych instalacji.

Elementem nośnym systemu kominowego ALMEVA FESTGAS jest pustak kominowy z keramzytobetonu z jednym lub dwoma otworami wentylacyjnymi i dwoma szybami wentylacyjnymi.

W szybie wentylacyjnym znajduje się wkład ceramiczny pokryty izolacją cieplną. Służy do usuwania gazów spalinowych z kotłów na paliwo stałe. Ceramiczny wkład szamotowy może mieć średnice 140, 160, 180 i 200 mm.

Rura wykonana z wysokiej jakości PPH (polipropylen homopolimer) przebiega następnie w innym szybie wentylacyjnym i odprowadza spaliny z kotła kondensacyjnego. Rury z tworzywa do systemu kominowego ALMEVA FESTGAS dedykowane są o średnicy 80 mm. Przestrzeń pomiędzy ścianką pustaka a wkładem z tworzywa służy do zasysania powietrza do spalania.

Drugi szyb wentylacyjny można wykorzystać w razie potrzeby np. do okablowania, podłączenia instalacji solarnej czy wentylacji łazienek, toalet itp.