Aktualności

Koncentryczny system kominowy ze stali kwasoodpornej ALMEVA DK.

System kominowy DK ze stali kwasoodpornej jest systemem koncentrycznym powietrzno-spalinowym ze stali kwasoodpornej, który służy do odprowadzania spalin i doprowadzania powietrza do urządzeń olejowych i gazowych niezależnie od powietrza w pomieszczeniu. Rura wewnętrzna również posiada uszczelkę w kielichu, dlatego ten system kominowy nadaje się do pracy w nadciśnieniu. System przeznaczony jest wyłącznie do montażu wewnątrz budynku. W portfolio produktów ALMEVA system DK reprezentowany jest przez elementy o średnicy od DN80/125 mm do DN400/600 mm.

 

 

Systemy kominowe DK o mniejszych średnicach (od DN 80/125 do 130/200 mm) nadają się do odprowadzania spalin z kotłów turbinowych lub kotłów gazowych dostarczanych w ostatnich latach jako urządzenia typu C.

Systemy DK o większych średnicach znajdą wówczas zastosowanie w zwykłych kominach, do których na kilku kondygnacjach podłączona jest instalacja spalinowa z urządzeń gazowych.

Aby zaoferować również to kompletne rozwiązanie, Almeva posiada również różne rozmiary przewodów redukcyjnych z odgałęzieniami 60/100, 80/125 i 100/150 mm.