Aktualności

Aktualności

Nowy Cennik na systemy z kanałami z tworzywa

Szanowni Klienci pragniemy poinformować, że od dnia 01.09.2022. wchodzi w życie nowy cennik na systemy z kanałami wewnętrznymi z tworzywa.

Cennik dostępny w dziale pobierz.

Link: http://www.almeva.pl/pl/pobierz/price-list-products/system-spalinowy-z-t...Szkolenia Almeva 2022

Szanowni Państwo, pragniemy Was serdecznie zaprosić na szkolenia z Almeva, gdzie uczestnicy otrzymają maksimum informacji na temat systemów kominowych z kanałami wewnętrznymi z tworzyw sztucznych, ze stali nierdzewnej oraz innych akcesoriów z zakresu techniki odprowadzania spalin. Na szkoleniu oprócz prezentacji konkretnych rozwiązań i wymagań prawnych zostaną przedstawione również w praktyczny sposób schematy łączenia, interesujące rozwiązania oraz przykłady błędów, których należy unikać przy projektowaniu i wykonywaniu systemów kominowych.

Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat Almeva. Na podstawie tego dokumentu przedstawiciele firm wykonawczych i dystrybutorów mogą udzielić przedłużonej gwarancji na systemy spalinowe Almeva z tworzyw sztucznych na okres 10 lat oraz na systemy spalinowe Almeva ze stali nierdzewnej na okres 5 lat.

 

Lista szkoleń wraz z formularzem rejestracyjnym dostępna jest pod adresem: http://almeva.pl/pl/szkolenie-system-odprowadzania-spalin-almeva oraz u Naszych regionalnych przedstawicieli.

 

Zapraszamy!

 

Szanowni Klienci pragniemy poinformować, że od dnia 11.11.2021 wchodzi w życie nowy cennik na systemy z kanałami wewnętrznymi z tworzywa.

Cennik dostępny w dziale pobierz.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa kolejną nowość w naszej ofercie elastycznych systemów odprowadzania spalin, „rozwiązanie kartonowe” do renowacji za pomocą wkładu elastycznego  komina - ALMEVA FLEXBOX. To opakowanie elementów komina jest bardzo kompaktowe i praca z nim jest naprawdę wygodna. Dzięki niemu wystarczą Ci dwa kartony na włożenie kompletnego wkładu kominowego.

Zestaw kominowy flex – pierwszy karton

Almeva to nie tylko produkty wysokiej jakości, ale również serwis. Myślimy o Tobie i staramy się zapewnić Ci wygodne rozwiązanie i zaoszczędzić Twój czas. Z tego powodu przygotowaliśmy również nowe zestawy kominowe. Te pakiety są pakowane w pudełka. Zawierają elementy służące zarówno do ukotwienia jak i zakończenia systemowego komina oraz obejmy dystansujące.

Zestaw kominowy FLEX dostępny jest w czterech wariantach dla średnicy 80 mm. W zależności od wariantu pakiet składa się z kolana z podstawą i kotwą lub wygodnego renowacyjnego, w wykonaniu standardowym lub zredukowanym, obejmy dystansującej uniwersalnej (na wąż elastyczny o długości 6 m) oraz głowicy kominowej. Opakowanie zawiera również złączkę flex/starr, obejmę blokującą i klamrę podtrzymującą. Mamy więc pierwszy karton, do którego wystarczy dokupić elastyczny wąż.

ALMEVA FLEXBOX – drugi karton

Teraz możesz wygodnie rozwinąć elastyczny wąż z naszego nowego ALMEVA FLEXBOX, w którym znajdziesz 50 m elastycznego przewodu o średnicy 80 mm upakowanych w kartonie mniejszym niż metr sześcienny. ALMEVA FLEXBOX jest idealny dla instalatorów, ponieważ bez problemu zmieszczą go w każdym pojeździe dostawczym. Karton ma wymiary 1020 × 820 × 1034 mm. Dzięki temu elastyczny wąż jest ładnie przechowywany w jednym miejscu i nie rozciąga się w przestrzeni magazynowej jak ośmiornica. Ilustrowana instrukcja montażu i licznik pomocniczy podany bezpośrednio na pudełku również ułatwią Ci pracę. Nie zapomnieliśmy również o wskaźniku niewykorzystanej długości węża elastycznego. Czerwony znak ostrzeże Cię wówczas o rozważeniu kolejnego zamówienia. Więc widzisz, to działa. Do całkowitej renowacji komina za pomocą wkładu wystarczą teraz dwa kartony firmy Almeva.

ALMEVA FLEXBOX - kolejna zaleta

Ze względu na to, że pudełko FLEXBOX jest wystarczająco mocne, w razie potrzeby można do niego włożyć kolejny  przewód elastyczny po zużyciu starego.

Wentylatory liniowe w hartowni AGRO-MASZ - łódzkie

    

Długie przewody spalinowe nie zapewniały prawidłowego ciągu i odprowadzenia spalin z urządzeń technicznych.
Agro-Masz zainstalował na ciągu spalin wentylatory liniowe CFIR dzięki czemu odprowadzenie spalin jest skuteczne i bezpieczne dla użytkowników.

 

Z przyjemnością informujemy o publikacji naszych filmów instruktażowych na platformie https://e-proficlub.pl/

Zachęcamy do obejrzenia i zapoznania się z informacjami o naszych produktach, ciekawych rozwiązaniach i ułatwieniach dla instalatorów.

Mamy nadzieję, że ta forma szkoleń będzie dla Was dogodna.

 

Systemy odprowadzania spalin z tworzywa ALMEVA posiadają szereg innowacyjnych rozwiązań.

Przez ponad 25 lat ciągłego rozwoju, odzwierciedlającego wymagania rynku, rozwiązania ALMEVA stały się niezastąpioną częścią nowoczesnej instalacji spalinowej.

Największą zmianą, jaką obecnie przeprowadzamy, jest zmiana systemów ALMEVA STARR oraz FLEX z transparentnego na czarny.

 

Przyjrzyjmy się niektórym zaletom tej zmiany:

Korzystając z nowego systemu kominowego ALMEVA STARR, instalator zapewnia stabilność całego systemu na promieniowanie UV.

Pracując z elastycznym wężem ALMEVA FLEX, klient z pewnością doceni, że jest to tzw. system bezodpadowy.

Wynika to z faktu, że wąż posiada na przemian co 50 cm złącza bagnetowe.

Kolejną zaletą obu systemów jest trwałość koloru.

Nie trzeba dodawać, że gama systemów spalinowych z tworzyw sztucznych ponownie poszerzyła się o kilka nowych elementów, więcej w nowym cenniku 2020.

System kominowy DK ze stali kwasoodpornej jest systemem koncentrycznym powietrzno-spalinowym ze stali kwasoodpornej, który służy do odprowadzania spalin i doprowadzania powietrza do urządzeń olejowych i gazowych niezależnie od powietrza w pomieszczeniu. Rura wewnętrzna również posiada uszczelkę w kielichu, dlatego ten system kominowy nadaje się do pracy w nadciśnieniu. System przeznaczony jest wyłącznie do montażu wewnątrz budynku. W portfolio produktów ALMEVA system DK reprezentowany jest przez elementy o średnicy od DN80/125 mm do DN400/600 mm.

 

 

Systemy kominowe DK o mniejszych średnicach (od DN 80/125 do 130/200 mm) nadają się do odprowadzania spalin z kotłów turbinowych lub kotłów gazowych dostarczanych w ostatnich latach jako urządzenia typu C.

Systemy DK o większych średnicach znajdą wówczas zastosowanie w zwykłych kominach, do których na kilku kondygnacjach podłączona jest instalacja spalinowa z urządzeń gazowych.

Aby zaoferować również to kompletne rozwiązanie, Almeva posiada również różne rozmiary przewodów redukcyjnych z odgałęzieniami 60/100, 80/125 i 100/150 mm.

Taki połączony system umożliwia w jednym kominie systemowym na odprowadzanie spalin z urządzeń zasilanych paliwami gazowymi i stałymi, w tym prowadzenie innych instalacji.

Elementem nośnym systemu kominowego ALMEVA FESTGAS jest pustak kominowy z keramzytobetonu z jednym lub dwoma otworami wentylacyjnymi i dwoma szybami wentylacyjnymi.

W szybie wentylacyjnym znajduje się wkład ceramiczny pokryty izolacją cieplną. Służy do usuwania gazów spalinowych z kotłów na paliwo stałe. Ceramiczny wkład szamotowy może mieć średnice 140, 160, 180 i 200 mm.

Rura wykonana z wysokiej jakości PPH (polipropylen homopolimer) przebiega następnie w innym szybie wentylacyjnym i odprowadza spaliny z kotła kondensacyjnego. Rury z tworzywa do systemu kominowego ALMEVA FESTGAS dedykowane są o średnicy 80 mm. Przestrzeń pomiędzy ścianką pustaka a wkładem z tworzywa służy do zasysania powietrza do spalania.

Drugi szyb wentylacyjny można wykorzystać w razie potrzeby np. do okablowania, podłączenia instalacji solarnej czy wentylacji łazienek, toalet itp.

 

Strony