Referencje

Pisali o nas

Co wpływa na problem z ciągiem kominowym?

W wielu przypadkach po podłączeniu nowego kotła do „starego” komina pojawiają się nieznane dotychczas problemy – trudności z rozpaleniem ognia, zadymienie w kotłowni czy większe zużycie paliwa. Sprawcą wszystkich tych problemów jest niewłaściwy ciąg kominowy. Jak rozwiązać ten problem z ciągiem kominowym?

Przepływ zwrotny spalin do kotła

W celu rozwiązania problemu z przepływem zwrotnym spalin do kotła, szwajcarska firma Almeva wprowadziła do swojej oferty unikatowe, opatentowane rozwiązanie Klapki Zwrotnej. Klapka zwrotna Almeva dostępna jest w dwóch średnicach 80mm oraz 125mm. W odróżnieniu od innych urządzeń tego typu, można ją zamontować zarówno w pionie, jak i poziomie. 

Wyciągi kominowe - nowoczesne rozwiązanie problemów z ciągiem kominowym

Często komin prawidłowo wybudowany, kontrolowany i czyszczony, przestaje ni stąd, ni zowąd funkcjonować. Oprócz oczywistych trudności dla użytkowników urządzeń grzewczych, takich jak problem z rozpalaniem, przedostający się dym do pomieszczeń, zabrudzenia sadzą, dochodzą problemy z nieefektywnym spalaniem....

Cofka spalin w kotle i klapka zwrotna

W odpowiedzi na coraz częściej pojawiający się problem przepływu zwrotnego, Almeva poszerzyła swój asortyment o unikatowe, rozwiązanie Klapki Zwrotnej opracowane do systemów odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych połączonych w kaskadę, oraz do urządzeń grzewczych w domach mieszkalnych podłączonych do zbiorowych kominów.

Wybrane błędy montażu i wady realizacji systemów spalinowych z tworzywa sztucznego

Systemy z tworzywa PPH są bardzo odporne na starzenie, dysponują doskonałą odpornością chemiczną na kwasy, są nieszkodliwe fizjologicznie i krótkotrwale wytrzymują temperatury do 150°C. W porównaniu ze stalą nierdzewną tworzywo sztuczne ma mnóstwo zalet i dzięki swojej cenie jest bardzo popularnym materiałem

KesaAladin dokonuje profesjonalnej ekspertyzy instalacji odprowadzania spalin oraz doboru komina.

Właściwy dobór przewodów spalinowych i dymowych oraz zaprojektowanie przebiegu trasy spalin nie jest prostym zadaniem i wymaga uwzględnienia wielu parametrów. Jeśli zrobi się to źle, to w najlepszym przypadku przełoży się to na gorszą efektywność kotła.